- Komerční sdělení -finance
DomůZahradaJaké rostliny v zahradě vysadit, chcete-li odehnat krtky a hlodavce

Jaké rostliny v zahradě vysadit, chcete-li odehnat krtky a hlodavce

Nikdo nemá rád krtky a hlodavce ve vlastní zahradě. Přestože krtci jsou hmyzožraví a rostliny nejedí, budováním tunelů v půdě dokáží způsobit pořádnou smršť. Pokud byste jejich přítomnost neřešili, vytvoří dlouhé tunely prakticky pod celou zahradou. Tyto tunely však nepoužívají jen krtci, ale také hlodavci, kteří si pochutnají na vašich rostlinách.

Pokud hledáte způsob, jak ochránit zahrádku před krtky a hlodavci, máme pro vás levný a ekologický tip – vysaďte rostliny, které jim „nevoní“. Tyto rostliny fungují jako domácí repelenty a navíc jsou také dekorativní.

10 nejčastějších letních problémů zahrádkářů a jak je řešit
Čemeřice východní
Helleborus orientalis (nebo také postní růže) je jednou z nejkrásnějších rostlin, které si můžete do zahrady zasadit. Kromě toho, že je jednou z prvních rostlin, které na jaře rozkvetou, krtci ji nemají v lásce. Snadno se udržuje, nevyžaduje žádnou zvláštní pozornost, květiny vydrží dlouho. Kromě nich má rostlina také dekorativní lesklé listy.

„Pstruhová“ lilie
Odborný název této rostliny je Erythronium americanum. Sice není moc známá, ale tvoří nádherné žluté květy. Pochází ze Severní Ameriky a krtci a hlodavci od ní utíkají co nejdál.

Postřikování ovoních stromů
Nemoci a škůdci na ovocných stromech a keřích. Jak jim předcházet a jak proti nim bojovat
Narcisy
I populární květ narcisu je skvělým pomocníkem proti hlodavcům a krtkům. Narcisy se snadno pěstují, potřebují jen základní péči, ale také dobře a rychle odvodněnou půdu. Nejvhodnějším obdobím pro výsadbu narcisu je podzim. Výborným trikem, jak udržet celou zahradu bez hlodavců, je vysadit celé řady narcisů kolem vaší zahrady.

woman planting flowers in backyard garden flowerbed

Měsíček lékařský
Další fantastickou květinou, kterou můžete bez námahy pěstovat na zahradě, je měsíček. Květy měsíčku lékařského zasaďte na jaře. Umisťujte je s mírou a trošku dále od ostatních rostlin, protože v některých případech mohou oslabit růst jiných rostlin v okolí. Avšak krtky a jiné hlodavce spolehlivě odpudí.

Ricin obyčejný
Vysadit ricinus communis na více místech zahrady je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak odehnat krtky. Rostlina je mírně jedovatá kvůli šťávě, kterou produkuje (pozor, máte-li malé děti a domácí zvířata). Seje nebo sedí se na jaře. Daří se jí na plném slunci.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek