- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyChováte drůbež? Víte, jak jí pomůžete ochladit se v horkých letních dnech?

Chováte drůbež? Víte, jak jí pomůžete ochladit se v horkých letních dnech?

Tropickými teplotami netrpíme jen my a rostliny, ale také zvířata, která chováme. Pokud chceme, aby byly zdravé, měli bychom znát základní způsoby, jak jim pomoci ochladit se.

Horké dny jsou pro drůbež nejen velmi stresující, ale při slabé péči mohou být i smrtelné. Jak pomoci slepicím či kuřátkům zchladit se a přežít letní vedra v plném zdraví?

Vytvořte stín
Všimněte si, zda má drůbež dostatek stínu po celý den – vzhledem k poloze slunce. Vždy by měla mít místo, kde se může skrýt před přímým sluncem.

Existuje mnoho způsobů, jak přidat stín v prostoru kurína či výběhu
Ještě před postavením kurníku pro drůbež vyberte místo, kde je částečný stín tvořen domem, zdí nebo stromy. Na ohradu můžete připevnit stínítko, případně použijte slunečník.
Podél vnější strany výběhu vysaďte slunečnice.
K ohradě vysejte popínavé rostliny – ale nejprve si ověřte, zda nejsou pro chovanou drůbež jedovaté. Dobrým tipem jsou: mučenka jídla, popínavá růže Lady Banks nebo Duranta.

Badinský vzletný kurín: Unikátní stavba pro slepice budí pozornost
Nabídněte drůbeži potraviny s vysokým obsahem vody
Dejte kuřatům meloun, okurky a další potraviny, které jim pomohou zůstat hydratované. Možná budete překvapeni, ale drůbež má ráda potraviny s vysokým obsahem vody téměř stejně jako my.

A flock of chickens in search of food late in the day

Zajistěte neustálý přístup k čisté vodě
Všechny živočichy, které chováte, by měli mít přístup k čisté vodě během celého dne, zvláště když je horko. Optimální je zajistit více než jeden zdroj vody pro případ, že by se něco ucpalo, vylilo, převrátilo. Napáječky kontrolujte alespoň dvakrát denně.

Připravte ledový blok k okamžitému zchlazení se
V extra horkých dnech dejte drůbeži ledový blok, na kterém může stát, a tak se bezpečně zchladit.
Jedním ze způsobů, jak se kuřata ochlazují, jsou totiž jejich nohy. Stačí přes noc zmrazit nádobu na zmrzlinu naplněnou vodou a během horkého dne jim tento blok umístit do kurníku. Také můžete zmrazit 2litrovou láhev od minerálky naplněnou vodou a vložit ji do obalu, který udržuje teplotu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek