Většina zahrádkářů bojuje se suchem, avšak existují zahrady, které jsou spíše vlhké než suché nebo mají níže položené části, kde se zadržuje dešťová voda. Jednoduchým řešením, jakož i tuto část pozemku zužitkovat, je zasadit rostliny, kterým se daří ve vlhkých oblastech. Pokud vyberete správně, absorbují vlhkost a zabrání odtoku vody do jiných oblastí pozemku. Které rostliny učiní tuto službu a ještě k tomu budou i působivým zpestřením zahrady?
Aronie černoplodá (Aronia melanocarpa)
Aronie černoplodá (jeřabina černá) je opadavý keř, který dorůstá výšky přibližně 90 až 180 centimetrů a je podobně široký. Na jaře kvete krásnými bílými květy, ze kterých vzniknou malé jedlé černé bobule lákající ptáky. Kvůli bohatému obsahu živin se považují za superpotravinu a připravují se z nich šťávy a různé jiné dobroty. Listí aronie na podzim mění barvu na červenofialovou. Jelikož původně rostla v oblastech bažiny a vlhkých houštin, velmi dobře funguje i ve vlhkých částech zahrad.
Aronie
Cesmína pochází z bažinatých částí Severní Ameriky. Proto upřednostňuje růst v hlinité, vlhké, kyselé půdě a toleruje i špatné odvodnění. Tento dřevnatý keř dosahuje výšky 90 centimetrů až 3 metry, v závislosti na odrůdě. Cesmína je dvoudomá rostlina, což znamená, že k tomu, aby přinesla červené plody, potřebuje v blízkosti rostlinu opačného pohlaví. Nezapomeňte ji brzy na jaře seříznout, abyste podpořili nový růst.

Cesmína
Jochovec olšolistý přirozeně roste ve vlhkých lesích a močálech, jakož i podél potoků a mořských břehů. Dosahuje výšky přibližně 90 až 240 centimetrů a šířky 120 až 180 centimetrů.