- Komerční sdělení -finance
DomůZahradaDeset nejkrásnějších okrasných rostlin vhodných pro vlhká místa zahrad

Deset nejkrásnějších okrasných rostlin vhodných pro vlhká místa zahrad

Většina zahrádkářů bojuje se suchem, avšak existují zahrady, které jsou spíše vlhké než suché nebo mají níže položené části, kde se zadržuje dešťová voda. Jednoduchým řešením, jakož i tuto část pozemku zužitkovat, je zasadit rostliny, kterým se daří ve vlhkých oblastech. Pokud vyberete správně, absorbují vlhkost a zabrání odtoku vody do jiných oblastí pozemku. Které rostliny učiní tuto službu a ještě k tomu budou i působivým zpestřením zahrady?

Aronie černoplodá (Aronia melanocarpa)
Aronie černoplodá (jeřabina černá) je opadavý keř, který dorůstá výšky přibližně 90 až 180 centimetrů a je podobně široký. Na jaře kvete krásnými bílými květy, ze kterých vzniknou malé jedlé černé bobule lákající ptáky. Kvůli bohatému obsahu živin se považují za superpotravinu a připravují se z nich šťávy a různé jiné dobroty. Listí aronie na podzim mění barvu na červenofialovou. Jelikož původně rostla v oblastech bažiny a vlhkých houštin, velmi dobře funguje i ve vlhkých částech zahrad.

Aronie

Cesmína pochází z bažinatých částí Severní Ameriky. Proto upřednostňuje růst v hlinité, vlhké, kyselé půdě a toleruje i špatné odvodnění. Tento dřevnatý keř dosahuje výšky 90 centimetrů až 3 metry, v závislosti na odrůdě. Cesmína je dvoudomá rostlina, což znamená, že k tomu, aby přinesla červené plody, potřebuje v blízkosti rostlinu opačného pohlaví. Nezapomeňte ji brzy na jaře seříznout, abyste podpořili nový růst.

Lush landscaped garden with flowerbed and colorful plants

Cesmína

Jochovec olšolistý přirozeně roste ve vlhkých lesích a močálech, jakož i podél potoků a mořských břehů. Dosahuje výšky přibližně 90 až 240 centimetrů a šířky 120 až 180 centimetrů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek