- Komerční sdělení -finance
DomůHobbyPlísňové choroby, které v létě ohrožují přehuštěné záhony, koruny stromů a keře

Plísňové choroby, které v létě ohrožují přehuštěné záhony, koruny stromů a keře

Houby milují vlhko a teplo. Takové podmínky se během léta vyskytují zejména v přehuštěných záhonech či korunách stromů a keřů.
Jejich šíření můžete zabránit řezům a volnější výsadbou. V prosvětlených korunách listy mnohem rychleji proschnou a spóry hub nemají šanci šířit se dál. V létě se z houbových chorob nejčastěji vyskytuje padlí, a to na různých okrasných i užitkových rostlinách.

Mšice jsou nejrozšířenější zahradní škůdci. Jak si s nimi poradit?
Rozpoznáte ji podle typického hustého moučnatého povlaku na listech a stoncích. Po zjištění onemocnění je třeba přistoupit k chemickému postřiku, který je třeba v sedmi až desetidenních intervalech několikrát zopakovat. Po prosvětlení rostliny zbytky zlikvidujte, protože na nich mohou škodlivé houby přezimovat.

Plíseň šedá: Jedná se o houbové onemocnění vyskytující se zejména ve vlhkém počasí, zralé ovoce pokrývá šedá plíseň. Dozrálé plody průběžně sbírejte a ty se známkami plísně likvidujte. Maliny řežte tak, aby porost nebyl příliš zahuštěný a dovoloval průnik světla a vzduchu.

Night View Of Flowerbed With Flowers Illuminated By Energy-Saving Solar Powered Lanterns Along Path Causeway On Courtyard Going To The House

Plíseň bramborová: Napadá brambory i rajčata ve vlhkém prostředí. Porosty dokáže rychle zničit, proto co nejdříve odstraňte napadené rostliny. Při výsadbě dodržte doporučené rozteče. Pokud se problém opakuje, upřednostněte rané odrůdy.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek